שתף את הסטלבנד עם חבר

  CX-8006

  משחיל סטלבנד החשמלי היחיד בעולם
  להשחלת חוטי תקשורת וחשמל תעשייתי בזריזות ללא מאמץ.

  פתרון ייחודי של חברת Ruiba העולמית ובעל פטנט רשום

  חברת Ruiba העולמית גאה להציג בפניכם את מכשיר הסטלבנד החשמלי היחיד בעולם. תהליך השחלת חוטי חשמל ותקשורת הוא תהליך מסורבל ומייגע אשר מהווה מטרד רב על המתקין. בכדי להקל על עבודה זו פיתחו חברת ruiba מכשיר ייחודי אשר נותן את פיתרון המושלם עבור פעולות ההשחלה והמשיכה.
  בזכות מערכת הקלאץ ניתן לווסט את בעוצמת משיכה הרצויה מ0 עד 90 ק"ג ובכך ניתן לעבוד גם עם חוטים עדינים(אופטים) ביותר מבלי לפגוע בהם וגם עם קווי חשמל גדולים וארוכים.

  מכשיר זה הינו מכשיר נייד המועל ד"י סוללות ליתיום בהספק של 20v, ובעל גיר יחודי אשר מקנה כוח משיכה עצום . בזכות גיר זה ניתן להשחיל ולמשוך בעוצמה הרצויה חוטי חשמל ותקשורת במרחקים של עד 50 מטר ובמינימום מאמץ ובכך מקל באופן משמעותי על פעולת ההשחלה והמשיכה ואף במקים רבים חוסך במגיש. הסטלבנד החשמלי דוחף את חוט הסטלבנד במהירות עצומה של 40 מטרים לדקה ובעל כוח משיכה עצום של עד 90 ק״ג. חוט הסטלבנד של המכשיר מיוצר מחומר פולימרי מאיכות ובצפיפות מאוד גבוהה ובעל קצה פלדה גמישה אשר נותן אפשרות למעבר חלק וקל בכל סוגי הצינורות הקימים.

  במכשיר ישינו מנגנון בקרת פעולה אשר מקנה למפעיל אפשרות שליטה מלאה על אורך הדחיפה והמשיכה הרצויי ובכך עוזר למניעת נזק למכשיר ולחוט.

  מנוע הבראשלס הינו מנוע חזק וחסכוני, ובכך מספק זמן עבודה ארוך במיוחד בשל היותו חסכוני בצריכת סוללה ויעיל עד כ-50% יותר ממנוע פחמים רגיל הקיים לרוב בשוק. ובכך מאפשר עבודה רציפה של יום עבודה מלא כ-8 שעות, מנוע ה בראשלס מבטיח אורך חיים ארוך ובלאי נמוך מאוד. מכשיר הסטלבנד פותח באופן המספק נוחות מקסימלית, ניידות בזכות משקלו הנמוך והתעסקות אפסית, מוצר זה הוא חובה בארגז הכלים של כל בעל מקצוע שעוסק בתחום של קווי תקשורות וחשמל.

  מדריך הקמת רשת ביתית עשה זאת בעצמך

  בשנים האחרונות ישנה מגמה לעבור להתקנים אלחוטיים, המאפשרים לנו לייצר רשת ביתית מבוססת מודם אלחוטי ומגבירי אות (ריפטרים), ללא השחלת כבלים בבית. זהו פתרון נפלא המעניק את היכולת הנדרשת עבור מחשבים ביתיים וטלפונים סלולריים.

  אבל, ויש אבל גדול, אינטרנט בממ"ד וכניסת תחום טלוויזיות חכמות ושידורי 4K על גבי רשת האינטרנט מחייבים אותנו במרבית המקרים לעבור לחיבור קווי בין המודם לבין המחשב או הטלוויזיה החכמה או הסטרימר.

  מדריך זה נועד כדי להסביר בפשטות את השלבים בדרך ליצירת רשת קווית ביתית, המתבססת על כבלי רשת RJ45 שנעביר בתוך הקירות והתקנת סוויצ'ים (מתגים) בהתאם לנדרש. אז שנתחיל?

  שלב 1 – הכירו את התשתיות הפרוסות בביתכם

  במרבית המקרים מיקום המחשב או כל התקן רשתי אחר (טלוויזיה חכמה, סטרימר, מצלמת רשת וכן הלאה) יהיה נתון לנו כתוצאה משקעי החשמל האמור לספק מתח להתקנים אלו ולכן עלינו לתכנן בצורה מיטבית את אופן הבאת הכבילה אל אותה הנקודה.

  אז מה עושים? אם אתם גרים בבית חדש יחסית, אמורה להיות לכם בתוך הבית ארונית תקשורת, בד"כ תהיה בכניסה לבית מתחת לארון החשמל הדירתי.

  אם אתם מתגוררים בבתים מהדור הקודם, כלומר שאין ארונית תקשורת אלא שרשור של שקעי טלפון זה לזה עד לארון התקשורת הקומתי, כנראה שאין לכם ברירה אלא לבצע התקנה של כבילה חיצונית בתוך תעלות אצבע או קיבוע הכבלים בצמוד לפנלים ברצפה בעזרת נעלי כבל.

  פתחו את הארונית התקשורת וסביר להניח שתמצאו בה מספר רב של צינורות הפרוסים מול החדרים בבית. כעת יש לכם שלוש אופציות, בתקווה שגדולה שמה שקיים אצלכם הוא אחת משתי האופציות הראשונות:

  באופציה הראשונה (והקלה מכולם) בצינורות מושחל חוט ניילון לבן שקשור בקצה לחתיכת צינור – חוט משיכה.

  באופציה השנייה, הקבלן השחיל בצינורות כבלי COAX, כבלי אנטנה כמו שמתחברים לממירים של YES או HOT לדוגמה.

  באופציה השלישית, יש צינורות אבל אין בהם כבלי COAX או חוטי משיכה.

  שלב 2 – תכנון

  שלב התכנון הוא אולי השלב החשוב ביותר בכל התהליך, בשלב זה עלינו לחשוב בצורה הטובה ביותר על אופן הקמת הרשת הביתית בהתאם לשיקולים הבאים:

  לאן מגיעות התשתיות בבית? כלומר היכן הסיומת של הצינורות המושחלים בקיר או להיכן יהיה קל לפרוס את התשתיות החדשות, בהנחה ומדובר על תעלות שיותקנו על גבי הקירות.
  היכן מותקן המודם הביתי? האם הוא מותקן בארונית התקשורת או שמא באחד מהחדרים בבית.

  האם קיימת נקודת חשמל בארונית התקשורת?

  החלופה העדיפה במרבית הבתים היא לבקש מהטכנאי של בזק / הוט / פרטנר להתקין את המודם בארונית התקשורת, זוהי החלופה העדיפה גם מבחינת המתקין, שכן שם מסתיימת בדרך כלל התשתית מהבית החוצה וזה יחסוך לו את פריסת התשתית בתוך הבית. אבל, אם המודם כבר קיים בביתכם במיקום אחר, או שאתם מתקינים מודם גדול מימדים, כמו B של בזק, לא תוכלו להתקין אותו בארונית התקשורת ותאלצו לחפש פתרון אחר, פינה נסתרת כלשהי בבית או באחד החדרים – חשוב לוודא שמיקום המודם יהיה ליד תשתית מול ארונית התקשורת: נקודה עם חוט משיכה, כבל COAX וכן הלאה.

  זכרו – לכל נקודה אליה תרצו להגיע תצטרכו ותוכלו פיזית לפרוס רק כבל תקשורת אחד, ולכן ככל שהתרחקתם מארונית התקשורת המהווה את הצומת המרכזי של התשתיות בביתכם, כך תצטרכו להוסיף עוד רכיבים אקטיביים בדרך.

  לאחר שלקחתם בחשבון את מכלול השיקולים ותיכננתם את הרשת הביתית (יותר מכדאי לצייר על דף), אתם מוכנים לעבור לשלב הבא.

  שלב 3 –בחירת סטלבנד

  ישנם היום סוגים שונים של סטלבנד שמתאימים לעבודות שונות ולכל אחד ישנן היתרונות והחסרונות שלו להלן סוגי סטלבנד שונים

  סטלבנד עשויים מניילון ופרלון

  סטלבנדס אלה נמצאים בשימוש נרחב בשל עלות התועלת שלהם ויכולת השימוש שלהם במגוון תחומי העיסוק. ההבדל העיקרי בין הניילון לפרלון טמון בחומר. ניילון עשוי Hexamethylendiamin בעוד פרלון עשוי Caprolactam. שני סוגי הסטלבנד מוגבלים לעבודה במקרים בהם אין צורך בהפעלת כוח. בנוסף, יש להם התנגדות מוגברת לחיכוך והבלאי שלהם גבוה יותר מסטלבנדס אחרים, למשל. סטלבנדס עשויים מפלדה או סטלבנדס מפוליאסטר. יחד עם זאת, בפעילויות קצרות ומזדמנות, הם יכולים לשמש אתכם בהצלחה.
  סטלבנד עשוי פלדה.

  סטלבנדס מפלדה חזקים מאד ומשלבים גמישות גבוהה ועמידות. כך שהם מתאימים באופן מושלם למשימות רציניות של תעלות ארוכות.

  הערה: עקב מוליכותם (פלדה היא מתכת, אחרי הכל) יש להימנע מכל מגע של הסטלבנד עם מוליך או מקור מתח, מה שעלול לסבך את העבודה עם צנרת חשמל ישנה וחשופה במקומות מסוימים.

  סטלבנדס מפיברגלס

  סטלבנדס אלה עשויים מסיבי זכוכית בודדים המשולבים בפוליאסטר אלסטי. התהליך סופג את מתח הפנים ואת מתח הכיפוף. ציפוי עמיד בשחיקה גבוהה של פוליפרופילן משמש לציפוי בעל חיכוך נמוך המפחית את ההתנגדות העת חיכוך.

  סטלבנדס עשויים פיברגלס עמידים בלחץ גבוה מאד, ולכן, הם הסטלבנד המועדף להתקנה של כבלי תקשורת וכבלי תקשורת נתונים. ניתן להתאים אותם לדרישות האינדיבידואליות באתר העבודה, למשל. ככל שכבל הפיברגלס עבה יותר, כך עמידותו בלחצים היא טובה יותר.

  הערה: בעת משיכה או דחיפה, יש ​​להימנע מיצירת זוויות בכבל, כל כיפוף מופרז עלול להרוס את הסטלבנד.
  .
  סטלבנדס מפוליאסטר

  סטלבנדס מפוליאסטר גמישים מאד. הגימורים שלהם ברמה גבוהה, יש להם חיכוך נמוך מאד, והם גם כמעט בלתי שבירים. העמידות שלהם לשבירה עולה ככל שקוטר הכבל גדל. מלבד עמידות גבוהה בשבירה גבוהה סטלבנד כזה יציע גם יציבות בדחיפה, מה שמאפשר פעולה גם במקרה של שינויים בכיוון הולכת הכבל (למשל, תחילה דחיפה ואח"כ משיכה) למרחקים ארוכים.

  הערה: הנקודה החלשה ביותר של סטלבנדס עשויים פוליאסטר הוא העינית המחוברת לכבל ונושאת בלחץ. לרוב, עמידות חיבור כזה הוא בדרך כלל מתחת לעומס בו עומד הסטלבנד

  סטלבנדס חשמלי

  כיום ישנו בשוק מוצר חדש אשר פועל באופן חשמלי ומבצע את פעולת המשיכה וההשחלה של חוט החשמל.

  או התקשורת ובעל כושר משיכה גדול של עד 90 ק"ג מה שמקל את ההשחלה בצורה משמעותית.

  המכשיר זה פעל ע"י סוללות וניתן לנייד אותו בקלות בזכות משקלו הקל.

  מתאים לבעלי מקצוע שעושים המון השחלות ולאנשים שאין בידם את הניסיון בהשחלות והופך את ההשחלה.

  לפשוטה מאוד בנוסף חוסך זמן עבודה משמעותי

  ולעתים גם עובד נוסף נוסף בזמן ההשחלה
  http://ruiba-tools.com/
  .

  דרכי עבודה עם הסטלבנד

  כדי להבטיח פעולה חלקה ויעילה, בצירוף לסטלבנד מוצעים לכם אביזרי עזר שונים:

  מתקן משיכת סטלבנד מפעיל כוח נוסף, בעת פעולות המשיכה או הדחיפה. שימוש בו מקטין את הלחץ על הידיים ואפשר הגברת היעילות, קצב הפעילות וההספק לאדם.

  סופיות שונות – O, S, e, סופית מפלסת (חסרת עין, לדחיפה ופילוס נתיב), סופית מפוצלת (המאפשרת השחלת יותר מכבל אחד בהשחלה אחת).

  בסטלבנדים מסוימים, ניתן להחליף את הסופיות (העיניות) של הסטלבנד לפי הצורך באתר, כך שלא תצטרכו להשתמש בסופית שאיננה מתאימה לכם.

  חומרי סיכה – קצף סיכוך או קרם. שימוש בסיכוך על הכבל יכול להפחית באופן משמעותי את התנגדות החיכוך (עד לכ-80%). יש לשים לב כי החומר מיועד אכן לסטלבנד ואיננו מכיל חומרים אשר מצטברים בתעלות, מתגבשים וסותמים אותן או חומרים העלולים לפגוע בציפוי של הכבלים המושחלים.

  לסיכום

  סטלבנד מהווה כלי עזר יעיל לפרישת תשתיות כבלים שונות, תקשורת, תקשורת נתונים, קווי טלפון, חשמל וכד'. בחירת הכלי המתאים לעבודה יכולה למקסם את היעילות המופקת ממנו ולצמצם באופן ניכר את הזמן והכוח שתצטרכו להשקיע במשימת ההשחלה. היות ומדובר בכלי שעלותו ועלות מוצריו נמוכה והוא שימושי מאד, רצוי להחזיק בכל עת בארגז הכלים יותר מסטלבנד אחד, על מנת שיתאפשר לכם לבחור תמיד את הכלי הנכון. יתרה מכך, מאחר ומדובר בכלי חיוני, הקפידו לשריין לעצמכם כלי נוסף חלופי, על מנת שאם, במידה וקורה משהו בעת ההשחלה, תוכלו להמשיך בעבודתכם ללא הפרעה, ורק בסופו של יום העבודה לרכוש אחד נוסף. מומלץ גם להמשיך ולעקוב אחרי ההתפתחויות בתחום, מכיוון שהטכנולוגיות ממשיכות להתפתח, ובכל יום גדל היצע הסטלבנדס והאביזרים הנלווים להם המוצעים לרכישה בחנויות.