לג'קסון שמות רבים נוספים, ולמעשה ג'קסון אפילו לא אחד מהם. במקור, שמו המקורי בכלל נקרא ג'יגסו (Jigsaw) שבצורה משובשת רבים קראו לו גיקסו, ולאחר שינויים נוספים כיום רבים מכנים את הגיגסו כג'קסון. שמו בעברית הוא מסור אנכי ששם זה משקף את הג'קסון באופן כמעט מלא.

הג'קסון (ג'יגסו) יעיל מאוד לתחומים רבים, כל נגר חייב שיהיה ברשותו ג'קסון, והמלצה אישית היא להשכיר ג'קסון לכל שיפוץ מתוכנן או אפילו לבניה ביתית של כל דבר המתבקש. הג'קסון יכול לנסר בזוויות מיוחדות, עיגולים, מרובע, משולש, קו ישר, גלים וכל צורה אחרת הנדרשת (אפשר להפעיל יצירתיות רבה)

מסור אנכי קיים כבר שנים רבות, עשרות שנים למעשה. בהתחלה פעל המסור החשמלי בכוח אדם וכיום פועל הג'קסון בשימוש טכנולוגיה, ולכן הרבה יותר קל לשימוש. הג'קסון מיועד לחיתוך לוחות מעץ בעיקר, לאורך קווים ארוכים וקצרים. לוחות עץ הם לא הדבר היחידי שהג'קסון מסוגל לחתוך, למעשה ביכולתו לחתוך אפילו לוחות מחכת, פלסטיקים שונים ועוד חומרים שונים, עם הג'קסון מגיעים להבים שונים להחלפה כשכל אחד מתאים לסוג חומר אחר כדי להגיע לתוצאה המקסימלית והטובה ביותר הרצויה. 

כיום (בלי להחשיב את המסור הידני הדורש כוח של שני אנשים) קיימים שני סוגים של המסור האנכי, מסור הפועל על כוח הסוללה, ומסור הפועל על חיבור לחשמל. המסור החשמלי אמנם לרוב יפעל בכוח רב יותר, אך מסוכן ומסורבל הרבה יותר מהמסור הפועל על סוללה. הכוח לעבוד מכל מקום ובלי הסיכון לחתוך את כבל החשמל של המסור החשמלי הוא שיפור משמעותי, והכוח של המסור האנכי (ג'קסון) הפועל על סוללה נטענת חזק מאוד כלעצמו ולרוב יספק את העבודה על הצד הטוב שיותר ובמהירות הגבוהה ביותר שניתן לקבל.

הג'קסון הוא כלי יחסית יקר, ולא נדרש לרוב לשימוש יום יומי אלא אם כן המחזיק בו נגר או עוסק בחיתוכים כעבודתו. לשימוש חד פעמי, או לתקופה מסויימת כמו למשל בתקופת שיפוצים השכרת הג'קסון תהיה המעשה החכם ביותר במקום לקנות אחד במחיר מלא.

השאר פרטים לקבלת ייעוץ בבחירת כלי עבודה

ונחזור אליך בהקדם

    כתיבת תגובה