בעולם כלי העבודה פטישון הוא כלי המפתח לשימושים רבים. ניתן לומר שהפטישון הוא בעצם סוג של מקדחה, מפותחת הרבה יותר. מקדחה רגילה מסתובבת בעזרת לחץ אוויר רב ועוצמה ובכך יוצרת חור בקיר לפעולות קלות כמו תליית מדף, הרכבת מוצרים ושימושים רבים אחרים, למשל לדיירים חדשים שעברו לבית חדש ומתכוונים להתקין מחדש את כל האביזרים הנלווים של הבית. פטישון לעומת המקדחה, כשמגיע לאזור הממולא בבטון שלא ניתן לחדירה יכול לחדור בקלות את המכשול בעזרת שבירת החלקים הקשים של הבטון המסייע להשלמת הפעולה הרצויה. פטישון הוא כלי חזק הרבה יותר וכלי הכרחי בכל פעולת קדיחה מתבקשת. כל פעולת קדיחה שונה יכולה להיעשות על ידי הפטישון, לרוב עץ, בטון וברזל לדוגמא יכולים להסתפק במקדחה רגילה אך הפטישון נועד גם לאותם הפעולות ומעצם היותו חזק יותר ועמיד יותר בכל הקדיחות הרצויות (והיכולת להחזיק מעמד בבטון קשיח שמקדחה לא תעמוד בו) ולכן פטישון יהיה הבחירה המועדפת ככלי עבודה.

פטישון מיועד גם לביצוע קידוחים וחציבות, הוא כלי עבודה חזק ועמיד, עוצמתי מאוד ומפגין בטיחות מרבית ונוחות גבוהה במהלך העבודה.

אז איך בעצם עובד הפטישון? נסביר מיד. בפטישון צילינדר מיוחד ובוכנה המניעים את האזמל (המקדחה עצמה) בעוצמה גבוהה ובכך יוצרת מכות חזקות שפוגעות בבטון ושוברים אותו בצורה חזקה. בפטישון פטישונים קטנים שבמהלך פגיעת האזמל בבטון פוגעים גם הם בבטון בחוזקה ובכך מוצאים את דרכם לחדור לתוך רוב החומרים הנדרשים לכך. הפטישון נחשב לכלי גדול וכבד דבר שמצריך כוח פיזי ויציבות גבוהה בידיים, וכדי לעבוד איתו נדרש שימוש בשתי הידיים לעומת המקדחה. 

ישנם בשוק פטישונים רבים עם יכולות שונות לעבודות שונות, ולכן ההמלצה להשכיר פטישון לפי שימוש ולא לקנות אחד במחיר מלא. השכרת פטישונים זולה בהרבה מקנייה ובאמצעות השכרת הפטישון נפתח מחדש האופציה לבחור את הפטישון המתאים ביותר לעבודה הרצויה למען השגת תוצאה מקסימלית – כוח הפטישון, מהירות וכוחו, גודל הפטישון, החלקים המרכיבים אותו וההתאמה האישית שלכם עם המכשיר הם מה שידאגו לתוצאה מקסימלית והטובה ביותר שתוכלו לקבל.

השאר פרטים לקבלת ייעוץ בבחירת כלי עבודה

ונחזור אליך בהקדם

    כתיבת תגובה